Kochany Tato… Zbrodnia Katyńska z perspektywy rodzin

OPIS:

Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi we współpracy ze Stowarzyszeniem Rodziny Katyńskiej w Łodzi z okazji osiemdziesiątej rocznicy Zbrodni Katyńskiej przygotowało plenerową wystawę zatytułowaną „Kochany Tato. Zbrodnia Katyńskie z perspektywy rodzin”. Koncepcja wystawy opiera się na dwutorowej narracji, co odzwierciedla jej układ przestrzenny. Z jednej strony opowiada ona okolicznościach popełnienia Zbrodni Katyńskiej i historii kłamstwa katyńskiego. Z drugiej wprowadza widza w świat uczuć i emocji jakie towarzyszyły ofiarom i ich rodzinom.

TWÓRCY WYSTAWY:
Dyrektor Muzeum: Jacek Wawrzynkiewicz
Autorzy:
Agnieszka Pawlak-Damska
Grzegorz Wróbel
Współpraca merytoryczna:
Janusz Lange
Kazimiera Lange
Przemysław Stępień
Oprawa plastyczna:
Edyta Łaszkiewicz
Koncepcja i nadzór nad projektem:
dr Sebastian Adamkiewicz
Tłumaczenie:
Anna Klimasara

TOWARZYSZĄCA WYSTAWIE PUBLIKACJA PT.: „KATYŃSKIE POKOLENIA. ROZMOWY Z RODZINAMI” JEST DO NABYCIA W ODDZIAŁACH MTN W ŁODZI ORAZ ZA POŚREDNICTWEM NASZEJ STRONY.