Minione Wydarzenia

Lipiec 2019

Spędź noc w Wiezieniu przy Gdańskiej

Lipiec 27 @ 22:00 - Lipiec 28 @ 01:00

Niepowtarzalna okazja na nocne zwiedzanie wystawy poświęconej historii budynku przy Gdańskiej 13 – dziś oddziału Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, w latach 1885-1953 więzienia. Dowiesz się: kto i za co trafiał do więzienia oraz, jakie warunki w nim panowały.

Spacer śladami getta łódzkiego – Marysin.

Lipiec 28 @ 12:00 - 14:00

Marysin dla przymusowych mieszkańców getta stanowił synonim innego, „lepszego” świata. To właśnie tutaj znajdowały się domy wypoczynkowe, letnie mieszkania niektórych dygnitarzy oraz działały specjalne ośrodki młodzieżowe, gdzie młodzież uczyła się pracy na roli, prowadząc jednocześnie działalność kulturalno-oświatową.

Sierpień 2019

Sierpień
WAKACJE Z MUZEUM: Dzień z grupą rekonstrukcji historycznej „Odwet-Jędrusie”

Sierpień 1

Celem organizacji tego wydarzenia jest przybliżenie dzieciom i młodzieży realiów życia polskiego partyzanta podczas II wojny światowej.

Dzień Pamięci o Zagładzie Romów

Sierpień 2 @ 09:30 - 11:30

W tym roku mija 75. rocznica likwidacji przeznaczonego dla Romów i Sinti obozu rodzinnego, tzw. Zigeunerlager, w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau.

WAKACJE Z MUZEUM: Warsztaty Rodzinne: Historia Herbu

Sierpień 4 @ 12:00 - 13:30

Odbiorca: preferowany wiek dzieci 8-12 lat

Wyjazd do Muzeum obozu zagłady w Chełmnie nad Nerem

Sierpień 10 @ 07:45 - 15:00

10 sierpnia 2019 r. (sobota) Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi organizuje jednodniowy wyjazd do Muzeum byłego niemieckiego obozu zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem.

W 100-lecie polskiej flagi

Sierpień 14 @ 13:00 - 14:30

Otwarcie wystawy "W 100-lecie polskiej flagi". Data: 14.08.2019, godz.: 13:00 Miejsce: Port Lotniczy Łódź przy ulicy Gen. S. Maczka 35. W sierpniu 2019 roku przypada setna rocznica przyjęcia przez Sejm odrodzonej Rzeczypospolitej biało-czerwonych barw narodowych, jako symbolu odzyskanej niepodległości, w formie flagi. Rocznica ta stała się doskonałą okazją do zrealizowania wystawy planszowej, która opowiada o historii polskiej flagi. Ekspozycja ma przede wszystkim charakter edukacyjny, więc pojawia się na niej m.in. wątek wyjaśniający, dlaczego polska flaga wygląda tak, a nie inaczej…

Święto Wojska Polskiego w Muzeum

Sierpień 15

Tego dnia na naszych zwiedzających będą czekać dodatkowe atrakcje.

Perskie ocalenie

Sierpień 15 @ 16:30 - 18:00

Projekcja filmu poprzedzi spotkanie z jego autorem, Andrzejem B. Czuldą – reżyserem.

WAKACJE Z MUZEUM: I powstanie śląskie – wykład

Sierpień 20 @ 17:30 - 18:30