Dla Ciebie Polsko – koncert pieśni i piosenek patriotycznych

10 listopada 2019 @ 23:00 - 23:30
Spektakl słowno-muzyczny z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w którym wykorzystano wiersze i wspomnienia legionistów, fragmenty przemówień Józefa Piłsudskiego oraz piosenki: „My pierwsza brygada”, „O mój rozmarynie”, „Rozkwitały pąki białych róż”, a także wiele innych pieśni legionowych. Mamy nadzieję, że nasz spektakl przybliży długą i wyboistą drogę do odzyskania niepodległości przez Polskę.

Scenariusz, opracowanie muzyczne, reżyseria, akompaniament: Teresa Stokowska-Gajda
Występują: Ewa Cieślak, Aleksandra Windyga, Adrianna Zuchmańska, Bartosz Gajda, Łukasz Handzel, Patryk Pawlak
Spektakl odbędzie się 10.11.2019 roku (niedziela) o godzinie 23:00 w Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, ul. Gdańska 13. Czas trwania 60 minut
Koncert w ramach imprezy „Toast za Niepodległą” sfinansowaną z funduszy Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura Interwencje 2019.

Date: 10 listopada 2019
Wydarzenie CategoryAkcja