„Kwiaty Polskie” Juliana Tuwima – czytanie performatywne

10 listopada 2019 @ 20:00 - 21:00
Serdecznie zapraszamy na spektakl „Kwiaty cięte – czytanie performatywne na podstawie Kwiatów Polskich Juliana Tuwima” w reżyserii Mikołaja Szczęsnego. „Kwiaty Polskie” to jedno z najwybitniejszych dzieł łódzkiego poety. Jest próbą refleksji nad polskimi drogami do niepodległości. Jest tekstem o poszukiwaniu polskiej tożsamości targanej wichrami historii. Łączy także tematykę narodową ze sprawami społecznymi. Gros akcji poematu dzieje się w Łodzi przełomu XIX i XX wieku.
„Kwiaty cięte” to performatywne czytanie fragmentów poematu w reżyserii Mikołaja Szczęsnego. W spektaklu wystąpią: Cezary Nowak, Sylwia Gajdemska, Daniel Samuel Stańko. Oprawę muzyczną przygotowała Teresa Stokowska-Gajda.
Premiera odbędzie się 10.11.2019 roku (niedziela) o godzinie 20:00 w Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, ul. Gdańska 13. Czas trwania 60 minut
Spektakl w ramach imprezy Toast za Niepodległą sfinansowaną z funduszy Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Kultura Interwencje 2019.

Date: 10 listopada 2019
Wydarzenie CategoryAkcja