Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Tułacze. Wysiedlenia z ziem polskich inkorporowanych do III Rzeszy podczas II wojny światowej”

Moniuszki 3
15 czerwca 2023 @ 09:00 - 17:00
Darmowy

Celem konferencji jest ukazanie i zbadanie akcji wysiedleńczych prowadzonych przez Niemców na terenach inkorporowanych do III Rzeszy oraz historii osób wysiedlonych. Wśród referentów znajdą się historycy, badacze, muzealnicy z najważniejszych ośrodków w Polsce.

Wykład inauguracyjny wygłosi prof. dr hab. Paweł Machcewicz (Polska Akademia Nauk).

Rejestracja na konferencję: k.czekaj-kotynia@muzeumtradycji.pl; 42 620 05 83 lub przez formularz:

Udział w konferencji jest bezpłatny!

Program:

Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. “Tułacze. Wysiedlenia z ziem polskich inkorporowanych do III Rzeszy podczas II wojny światowej”

Wystawa zrealizowana w ramach projektu pn. „Obóz przesiedleńczy na Radogoszczu jako przyczynek do badań i popularyzacji wiedzy o wysiedleniach z Łodzi i Kraju Warty” współfinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego w ramach programu „Miejsca pamięci i trwałe upamiętnienia w kraju 2023” oraz ze środków dotacji celowej Urzędu Miasta Łodzi

Date: 15 czerwca 2023
Cost: Darmowy