Otwarcie wystawy “Zabrał ich ogień. Piekło więzienia na Radogoszczu w świetle losów ludności Kraju Warty w okresie II wojny światowej”

Zgierska 147
18 lutego 2020 @ 18:00
Muzeum na Radogoszczu znów otwarte dla zwiedzających! Już 18 lutego 2020 o godzinie 18:00 zapraszamy na inaugurację pierwszych części nowej stałej wystawy w Oddziale Martyrologii Radogoszcz.
Tragiczna historia Łodzi i regionu w okresie II wojny światowej opowiedziana z perspektywy dramatycznych losów więźniów niemieckiego nazistowskiego więzienia policyjnego.
Setki niepokazywanych do tej pory eksponatów, nowoczesna forma wystawiennicza i graficzna, multimedia ułatwiające poznanie historii, model łódzkiego tramwaju Lilpop II w skali 1:1, dostosowanie dla osób z
niepełnosprawnościami.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach zadania pod nazwą: “Zabrał ich ogień… Piekło więzienia na Radogoszczu w świetle losów ludności Krajów Warty w okresie II wojny światowej”.
Otwarcie już wkrótce!

Date: 18 lutego 2020