„Powstanie łódzkie 1905 – mit i historia”

• To event minęło.

Serdecznie zapraszamy otwarcie wystawy „Powstanie łódzkie 1905 – mit i historia”. Odbędzie się ona 11 czerwca o godzinie 12:00 przy ul. Piotrkowskiej 104. Ekspozycja przygotowana przez dra Sebastiana Adamkiewicza jest pierwszą wystawą plenerową poświęconą wydarzeniom z czerwca 1905 roku. Wówczas doszło w Łodzi do masowych protestów przeciwko władzy carskiej. Brutalność policji i wojska spotkała się z oporem mieszkańców. 22 czerwca 1905 zaczęły powstawać na terenie miasta barykady. Postawiono ich około stu. Bunt został bezwzględnie spacyfikowany. Liczbę ofiar szacuje się na 160 osób. Wystawa jest próbą przedstawienia genezy powstania oraz jego społecznego i politycznego tła. Przeprowadza nas tym samym przez historię Łodzi przemysłowej opowiadając o blaskach i cieniach miast wielkoprzemysłowego.

Limit miejsc 50 osób. Decyduje kolejność przybycia!

Date: 11 czerwca
Time: 12:00 - 13:00