Spacer po przestrzeni dawnego obozu cygańskiego

• To event minęło.

Zapraszamy na bezpłatny spacer po przestrzeni dawnego obozu cygańskiego funkcjonującego w ramach getta łódzkiego. Podczas oprowadzania zwiedzimy Kuźnie Romów oraz opowiemy o historii obozu oraz losach tego unikatowego miejsca pamięci.

Prowadzenie: Marcin Gawryszczak (oddział Stacja Radegast)

Termin: 15 lipca 2021 (czwartek); godz. 15.00

Miejsce zbiórki: ul. Wojska Polskiego 84

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu: „Dzieje obozu cygańskiego w getcie łódzkim. Wystawa stała w Kuźni Romów”, dofinansowanego ze środków MKDNiS w ramach Programu „Wspierania działań muzealnych”.

Partnerami projektu są: Archiwum Państwowe w Łodzi, Muzeum Martyrologiczne w Żabikowie, Muzeum byłego niemieckiego obozu zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem, Dokumentationsarchiv des österreichischen Widerstandes, Stowarzyszenie Romów w Polsce, Fundacja w Stronę Dialogu, Centrum Doradztwa i Informacji dla Romów w Polsce.

Date: 15 lipca
Time: 15:00 - 16:00