Szyfry wojny. Jan Kowalewski – nieznany bohater 1920 r.

• To event minęło.

Sezon wakacyjny w połowie za nami, a w Oddziale Muzeum przy Gdańskiej 13 powstaje nowa ekspozycja! Przygotowujemy właśnie wystawę „Szyfry wojny. Jan Kowalewski – nieznany bohater 1920 r.”, która została sfinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Wspieranie Działań Muzealnych”.

Ze względu na trwającą epidemię udział w wernisażu tylko dla osób z zaproszeniami. Pozostali będą mogli zobaczyć transmisję online na naszym Facebooku. Wystawa otwarta dla zwiedzających od 15 sierpnia z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemicznego.

Słów kilka o wystawie:

Wystawa będzie składać się z trzech części – pierwsza przedstawi gościom Muzeum postać Jana Kowalewskiego, druga przybliży przebieg wojny polsko-rosyjskiej (w tym roku obchodzimy setną rocznicę zwycięstwa w bitwie warszawskiej), trzecia skupi się na działalności polskich wywiadowców i szyfrantów. Na wystawie znajdzie się wiele eksponatów: broń pochodząca z epoki, odznaczenia dotyczące  okresu walk o granice II RP, maszyny związane z historią łączności oraz wywiadu (w tym oryginalna Enigma) a także fotografie przedstawiające życiorys Jana Kowalewskiego.

Date: 15 sierpnia
Time: 11:00 - 16:00