Toast za Niepodległą 2021

Gdańska 13
10 listopada 2021 @ 19:00 - 20:00

Serdecznie zapraszamy na tradycyjny Toast za Niepodległą. W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości – to jest 10 listopada – zachęcamy do udziału w niesamowitym koncercie szlagierów z okresu 20-lecia międzywojennego. „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Bo ja tak chcę”, „Tango portugalskie” i wiele innych piosenek z tamtego okresu zabrzmi w murach Muzeum przy ul. Gdańskiej 13 w niezwykłych aranżacjach i w wykonaniu Magdaleny Placek-Boryń, aktorki „Teatru Syrena” w Warszawie, absolwentki Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie. Czym żyła Niepodległa Polska, kto tworzył jej popkulturę, co działo się za artystycznymi kulisami lat 20-tych i 30-tych – o tym opowie dr Sebastian Adamkiewicz. Zapraszamy do udziału w koncercie, wspólnego śpiewu i radości z Niepodległej, a po zakończeniu na symboliczny toast wybornym cydrem.

Aby wziąć udział w koncercie należy dokonać zapisu wysyłając maila na adres sekretariat@muzeumtradycji.pl lub dzwoniąc pod numer 426200577. Koszt udziału w koncercie to jedyne 15 zł od osoby. Odbiór biletów i płatność przed koncertem. W ramach biletu zapraszamy na zwiedzanie pod opieką przewodnika nowych wystaw czasowych poświęconych polskim tradycjom wojskowym oraz propagandzie w sztuce PRL. Możliwość zwiedzania od godziny 17.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc i bezpieczeństwo związane z pandemią prosimy o zapisy osoby z ważnym szczepieniem przeciwko COVID-19. Przed zakupem biletu będziemy prosili o wypełnienie oświadczenia o szczepieniu.

Koncert „Piosenki Niepodległej”

10 listopada 2021 (środa), godz. 19:00