Trzy wydarzenia, które zmieniły Polskę! – wystawy niepodległościowe z przewodnikiem

4 listopada 2019 @ 08:00 - 17:00

W 101 rocznicę odzyskania Niepodległości, 80. rocznice wybuchu II wojny światowej i 30. Rocznicę wyborów czerwcowych zapraszamy za zwiedzanie z przewodnikiem wystaw poświęconych tym wydarzeniom. W ramach zwiedzania obejrzeć będzie można:
– wystawę „Drogi do niepodległej – okres 1914-1921”
– wystawę „4 czerwca – wybraliśmy Wolność”
– wystawę „Wrzesień’39 w filmie”
Sweter Lecha Wałęsy w którym podpisywał porozumienia sierpniowe, ornat Jana Pawła II z Mszy św. Na Lublinku, zegar z radiostacji w Gliwicach, broń z września’39, mundury legionowe, pamiątki z wojny polsko-bolszewickiej – to wszystko obejrzysz na naszych wystawach po których oprowadzą Cię ich autorzy.
Oprowadzanie jednej z grup w towarzystwie tłumacza języka migowego dostosowana dla osób niedosłyszących i niesłyszących.
Zwiedzanie rozpocznie się 10.11.2018 (niedziela) o godzinie 21:00 w Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, ul. Gdańska 13. Oprowadzający: dr Sebastian Adamkiewicz, starszy kustosz Konrad Czernielewski, kustosz Grzegorz Wróbel, adiunkt Agnieszka Pawlak-Damska, adiunkt Przemysław Stępień, adiunkt Piotr Spólnicki. Czas trwania 1h30m
Zwiedzanie w ramach imprezy Toast za Niepodległą sfinansowaną z funduszy Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Kultura Interwencje 2019

Date: 4 listopada 2019
Wydarzenie CategoryAkcja