Wernisaż wystawy”Marsz głodowy Kobiet – Łódź 1981″

Dyrektor Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy plenerowej pt.: “Marsz głodowy kobiet – Łódź 1981”

Wernisaż odbędzie sie 30 lipca 2021 (piątek) przy ul Piotrkowskiej 104 (obok Urzędu Miasta Łodzi) o godzinie 12:00

Wystawa plenerowa pt. „Marsz głodowy kobiet – Łódź 1981 r.”, przygotowywana przez Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, ma na celu przypomnienie tego zapomnianego, a znaczącego w historii miasta wydarzenia. Przygotowana na 4 ekspozytorach zapozna zwiedzających z okolicznościami, które doprowadziły do marszu głodowego, pokaże jego przebieg oraz wskaże konsekwencje. Na wystawie będą zaprezentowane m.in. liczne fotografie obrazujące wydarzenia z dni 27-30 lipca, część z nich będzie udostępniona szerszej publiczności po raz pierwszy.

Date: 30 lipca 2021