WIRTUALNA NOC MUZEÓW

WIRTUALNA NOC MUZEÓW
16.05.2020

17:00 Oddział Stacja Radegast

Nasz wirtualny spacer poświęcony będzie dawnej bocznicy kolejowej, przekształconej w stację kolejową getta. W jego trakcie porozmawiamy o historii Stacji Radegast, lecz przede wszystkim zobaczymy miejsca których nie obejmuje współczesne upamiętnienie, a które dziś często funkcjonują na marginesie naszej pamięci o tym unikatowym miejscu.

18:00 Kuźnia Romów

Mały budynek mieszczący się przy ulicy Wojska Polskiego zwykle jest niedostępny, żeby go odwiedzić trzeba się wcześniej umówić. Dlatego podczas Nocy Muzeów zaprosimy wszystkich chętnych do jego środka by pokazać wystawę „I skrzypce przestały grać”

19:00 Oddział Martyrologii Radogoszcz

20:00 Oddział Martyrologii Radogoszcz

Podczas Nocy Muzeów w Oddziale Martyrologii Radogoszcz uczestnicy wirtualnego spaceru będą mieli okazję zwiedzić miejsca zwykle niedostępne dla gości Muzeum. Wizyta w ocalałej ze styczniowej masakry 1945 r. klatce schodowej dawnego więzienia hitlerowskiego przybliży dramatyzm wydarzeń rozgrywających się tu w czasach II wojny światowej. Możliwość wejścia do całkowicie zamkniętej dla zwiedzających wieżyczki strażniczej więzienia będzie tłem dla opowieści o tych Polakach, którzy uniknęli śmierci podczas krwawej likwidacji Radogoszcza. Zajrzymy też do Muzealnych magazynów

21:00 Oddział Muzeum przy Gdańskiej

Wirtualna Noc Muzeów to okazja by pokazać miejsca w Muzeum o których mało kto wie. Pokażemy i opowiemy o jednym z naszych największych skarbów – oryginalnych tablicach z pomnika Tadeusza Kościuszki.

Materiały do obejrzenia na naszym Facebooku

Date: 16 maja 2020