Zbiory MTN

Łódź, ul. Zgierska 147
Łódź, ul. GDAŃSKA 13

Ut quis maximus massa. Suspendisse nisi metus, porttitor sed efficitur sit amet, vulputate et turpis. Nullam rhoncus at nunc tincidunt auctor. Vivamus a consectetur risus, vitae hendrerit dui. Curabitur justo ante, imperdiet a consequat eu, mattis in turpis. Ut eu nisl feugiat, consectetur eros nec, aliquet ante. Etiam sed mattis lorem. Vestibulum iaculis eleifend fringilla. Vestibulum rutrum tortor mi, ut ullamcorper libero placerat ut. Donec ac volutpat elit, id ornare ipsum. Donec tempor quam id augue aliquet, non commodo massa dignissim.

Dział Zbiorów Muzeum Tradycji Niepodległościowych zajmuje się gromadzeniem, opracowywaniem, udostępnianiem, popularyzacją oraz przechowywaniem zabytków związanych z walkami niepodległościowymi Polaków od Insurekcji Kościuszkowskiej po czasy współczesne. Dużą część zbiorów stanowią również obiekty obrazujące martyrologię Polaków oraz pamiątki dotyczące historii Łodzi i regionu łódzkiego. Kolekcja jest stale powiększana i uzupełniana o nowe nabytki. W związku z tym Dział Zbiorów przyjmuje dary, które są zgodne z profilem istniejącej już kolekcji. Zachęcamy wszystkich, którzy są w posiadaniu obiektów obrazujących powyżej opisaną tematykę do przekazywania ich Muzeum. Pozwoli to na profesjonalne zabezpieczenie i konserwację pamiątek.

Procedura przekazania obiektów wymaga spisania protokołu przejęcia dobra kultury; następnie zbiera się Komisja ds. Kwalifikacji i Wyceny, która szacuje wartość i podejmuje decyzję czy dana pamiątka kwalifikuje się do przyjęcia do zbiorów Muzeum. W przypadku niezakwalifikowania obiektu, przedmiot zostanie zwrócony Darczyńcy w terminie do 60 dni od dnia posiedzenia Komisji. Jeśli pamiątka kwalifikuje się do przyjęcia do zbiorów, Darczyńca podpisuje Umowę Darowizny oraz Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych. Po zakończeniu procedury przekazania, obiekt trafia do muzealnych magazynów, gdzie jest pieczołowicie przechowywany zgodnie z wszelkimi standardami Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

Kontakt:
Oddział Martyrologii Radogoszcz ul. Zgierska 147
zbiory@muzeumtradycji.pl

W związku z trwająca modernizacją wypożyczenia niestety nie są w chwili obecnej możliwe.