Urodziny Łodzi. Oprowadzanie po wystawie stałej.

al. Pamięci Ofiar Litzmannstadt Getto 12
29 lipca 2023 @ 12:00 - 13:30

Zapraszamy na oprowadzanie po wystawie stałej Oddziału Stacja Radegast, na którą składają się Makieta getta łódzkiego, Listy transportowe oraz makieta wykonana w getcie łódzkim ze zbiorów Żydowskiego Instytutu Historycznego gettKoordynatorka projektu Makieta getta łódzkiego opowie o topografii getta, o procesie tworzenia makiety historycznej oraz elementach spójnych dla całości ekspozycji Oddziału. Opowiemy również o nadchodzących zmianach w ekspozycji stałej. Miejsce: al. Pamięci Ofiar Litzmannstadt Getto 12, Oddział Stacja Radegast Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi. Wydarzenie bezpłatne, nie obowiązują zapisy. Zadanie „Modernizacja wystawy stałej – Oddział Stacja Radegast dofinansowane z programu Miejsca pamięci i trwałe upamiętnienia w kraju 2023, ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kontakt:

e-mail: radegast@muzeumtradycji.pl