WEEKEND SENIORA Z KULTURĄ 2022 R. W MUZEUM TRADYCJI NIEPODLEGŁOŚCIOWYCH W ŁODZI!

1 października 2022 @ 11:00 - 2 października 2022 @ 13:00
10zł

PROGRAM:

01.10.1022 (sobota) o godz. 11:00 w Oddziale Martyrologii Radogoszcz mieszczącym się przy ulicy Zgierskiej 147 odbędzie się prelekcja popularnonaukowa pt.: „Wojenne losy gwiazd polskiego kina i estrady”. Przybliży ona sylwetki najpopularniejszych gwiazd międzywojennej kinematografii i kabaretu oraz ich tragiczne często losy w okresie II wojny światowej. Hanka Ordonówna, Jadwiga Smosarska, Eugeniusz Bodo, Ina Benita – to postaci, których ścieżki życia prowadzą od scen i estrad, świateł kamer i blasku fleszy przez rosyjskie łagry i hitlerowskie więzienia na emigracyjne szlaki dalekich kontynentów. Koszt: 10 zł/1 osobę.

02.10.1022 (niedziela) o godz. 11:00 w Oddziale Martyrologii Radogoszcz mieszczącym się przy ulicy Zgierskiej 147 będzie miał miejsce wykład zatytułowany: „Godzina wolności wybiła – powstańcy warszawscy w Rozszerzonym Więzieniu Policyjnym”. Odbędzie się on w przestrzeni wystawy pt. „Zabrał ich ogień…” i poświęcony zostanie żołnierzom Powstania Warszawskiego, którzy przeszli przez radogoskie więzienie. Odwołując się do fotografii i eksponatow przedstawionych na ekspozycji dr Ludwika Majewska przypomni sylwetki warszawskich bojowników, którzy zostawili swój ślad również w okupacyjnej historii Łodzi. Koszt: 10 zł/1 osobę.

02.10.1022 (niedziela) o godz. 12:00 w oddziale Stacja Radegast mieszczącym się przy al. Pamięci Ofiar Litzmannstadt Getto 12 zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu: „Stacja Radegast – zwiedzanie indywidualne”. Zapraszamy osoby indywidualnie odwiedzające nasz oddział Stacja Radegast do skorzystania z ostatniego już oprowadzania z przewodnikiem o godz. 12.00. Wcześniejsza rezerwacja nie jest wymagana, wystarczy przybyć na miejsce na 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia i zgłosić się do obsługi. Oprowadzanie będzie odbywało się w języku polskim. Realizacja usługi będzie możliwa, przy udziale minimum 4 osób indywidualnych (z oferty nie mogą skorzystać grupy zorganizowane). Koszt:10 zł./1 osobę.

Start: 1 października 2022 @ 11:00
End: 2 października 2022 @ 13:00