Premiera książki: “TUŁACZE. WYSIEDLENIA Z ZIEM POLSKICH INKORPOROWANYCH DO III RZESZY…”

Zgierska 147
7 grudnia 2023 @ 17:30 - 18:30

Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi zaprasza na uroczystą premierę publikacji pt. „Tułacze. Wysiedlenia z ziem polskich inkorporowanych do III Rzeszy podczas II wojny światowej”. Książka jest pokłosiem ogromnego zainteresowania, jakim cieszyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa zorganizowana w tym roku przez muzeum, na której naukowcy z różnych instytucji badawczych i muzeów w Polsce zaprezentowali swoje najnowsze badania. Promocji towarzyszyć będzie rozmowa, którą poprowadzi dr Katarzyna Czekaj-Kotynia z Patrycją Resel (IPN O. Łódź) oraz dr Ludwiką Majewską (MTN). Podczas spotkania zaprezentujemy Państwu również fragment wywiadu z Genowefą Barańską, która jako dziecko przeszła przez łódzkie obozy przesiedleńcze.

Date: 7 grudnia 2023

Venue Name: Radogoszcz