Wernisaż wystawy pt.: „Miasto widzę moje ogromne – historia Łodzi w ikonografii”

Gdańska 13
29 listopada 2023 @ 18:00 - 19:00

Łódź nie miała prawa się wydarzyć, a się wydarzyła. Wystawa jest podróżą po historii miasta pełnej paradoksów i sprzeczności. Jest wyprawą po wspomnieniach skupionych w soczewce aparatu i na kliszy. Jest wycinkiem bogatych dziejów wyjątkowego miasta, skomplikowanego w swojej genezie i istocie. Narracja zamknięta jest w 22 pretekstowych zagadnieniach, które stworzą mozaikę zjawisk przez które opisać można wyjątkowość i oryginalność Łodzi. Skupienie się na fotografiach i ikonografii sprawić ma zaś wrażenie, że przeszłość to utrwalone momenty i slajdy, tkwiące i ożywające w naszej pamięci. Na ekspozycji znajdą się zdjęcia m.in. Eugeniusza Hanemana, Władysława Kraski, Leona Olejniczaka, Włodzimierza Szczecińskiego oraz Bronisława Wilkoszewskiego.

Date: 29 listopada 2023
Wydarzenie CategoryWystawa