Premiera słuchowiska pt. POST MORTEM. HISTORIA ZOFII DWORNIK

Gdańska 13
16 września 2022 @ 18:00 - 18:30

Premiera słuchowiska pt. POST MORTEM. HISTORIA ZOFII DWORNIK odbędzie się 16 września 2022 roku w siedzibie Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi przy ulicy Gdańskiej 13 o godzinie 18:00.

Jest rok 1950. Rozwija się powstała w 1948 roku łódzka Szkoła Filmowa. Jest oazą wolności na pustyni polskiego stalinizmu. Jedną ze studentek reżyserii w szkole jest Zofia Dwornik, osoba ambitna, marząca o robieniu własnych filmów. Pewnego wieczoru ujawnia głęboko skrywaną tajemnicę i jej życie ulega diametralnej zmianie. Równolegle inny student reżyserii rozpoczyna swoją drogę w świecie filmu. Losy obojga przeplatają się w cieniu zbrodni katyńskiej. Bohaterowie spotykają w niezrealizowanym pomyśle na scenariusz filmu Andrzeja Wajdy – pomyśle autorstwa Hanny Krall.

W rolach głównych: Adam Woronowicz, Jadwiga Jankowska-Cieślak oraz Sandra Korzeniak
w pozostałych rolach: Wiktoria Kruszczyńska, Magdalena Kuta, Cezary Nowak, Jan Łuć, Marta Ojrzyńska, Dominika Probachta, Piotr Seweryński, Paweł Tomaszewski, Krzysztof Zarzecki oraz zespół Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi
Produkcja: Jacek Wawrzynkiewicz
Realizacja dźwięku: Andrzej Papajak