Święto Niepodległości z MTN

PROGRAM:

10.11.2022 (czwartek) – 19:00

Oddział przy ulicy Gdańskiej 13

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI: Toast za Niepodległą.

Serdecznie zapraszamy na tradycyjny Toast za Niepodległą. W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości – to jest 10 listopada – zachęcamy do udziału w niesamowitym koncercie niepodległościowym. W repertuarze pieśni F. Chopina, I.J.Paderewskiego oraz tradycyjne utwory patriotyczne i niepodległościowe. Recital wykona Piotr Płuska – baryton, aktor Teatru Muzycznego w Łodzi, laureat ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów wokalnych. Akompaniować będzie pianistka Danuta Antoszewska. Zapraszamy do udziału w koncercie, wspólnego śpiewu i radości z Niepodległej, a po zakończeniu na symboliczny toast wybornym cydrem.

Aby wziąć udział w koncercie należy dokonać zapisu wysyłając maila na adres sekretariat@muzeumtradycji.pl lub dzwoniąc pod numer 426200577. Koszt udziału w koncercie to jedyne 15 zł od osoby. Odbiór biletów i płatność przed koncertem. W ramach biletu zapraszamy na zwiedzanie pod opieką przewodnika wystaw czasowych poświęconych polskim tradycjom wojskowym . Możliwość zwiedzania od godziny 18.

Koncert „Piosenki Niepodległej”

10 listopada 2021 (czwartek), godz. 19:00

Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łódź

Gdańska 13, Łódź

Piotr Płuska – baryton. Ukończył studia magisterskie oraz doktoranckie na Wydziale Wokalno-Aktorskim łódzkiej Akademii Muzycznej w klasie śpiewu prof. W. Zalewskiego. Laureat ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów wokalnych (został uhonorowany m.in. I Nagrodą V Ogólnopolskiego Konkursu Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. I. Borowickiej w Krakowie (2012) oraz wyróżnieniami podczas III Międzynarodowego Konkursu Wokalistyki Operowej im. A. Didura w Bytomiu (2012) i XIV Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. A. Sari w Nowym Sączu (2011). Brał udział w kursach mistrzowskich P. Esswooda i H. Łazarskiej. Zadebiutował w 2007 r. w Teatrze Wielkim w Łodzi rolą Hrabiego Almavivy w studenckim przedstawieniu opery W. A. Mozarta Wesele Figara. Występował w Operze Wrocławskiej, Teatrze Wielkim w Poznaniu, Filharmonii Łódzkiej oraz na Festiwalu im. J. Kiepury w Krynicy-Zdroju, a także w Kammeroper Rheinsberg w Niemczech i teatrach operowych w Livorno, Pizie, Lukce, Ravennie i Palermo we Włoszech.

11.11.2022 (piątek) – 12:00

Punkt startowy: Trag Jaracza (róg. ul. J. Kilińskiego i S. Jaracza)

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI: Gra miejska „Łódzcy bohaterowie II. Na tropie tajemnic Niepodległości”.

Gra porywa uczestników w wir wydarzeń rozgrywających się w Łodzi 11 listopada 1918 r. Przemierzając ulice Śródmieścia i Starego Polesia gracze napotykają ślady łódzkich społeczników, polityków, harcerzy i bojowców, którzy ponad 100 lat temu stanęli do walki o wolną Polskę i wolną Łódź. Zadaniem uczestników jest odnalezienie punktów węzłowych gry, ukrytych na mapie z 1918 r., rozwiązanie przygotowanych na trasie zagadek, wreszcie rozszyfrowanie hasła. Zapraszamy do wzięcia udziału w rozgrywce o Niepodległość! Punkt startowy: Trag Jaracza (róg. ul. J. Kilińskiego i S. Jaracza). Udział bezpłatny.

11.11.2022 (piątek) – 11:00-16:00

Oddział przy ulicy Gdańskiej 13

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI: Stoisko Warsztatowe.

Tego dnia na naszych zwiedzających będą czekać stoiska warsztatowe czynne w godz. 11.00-16.00: – możliwość wykonania kokardy narodowej z papieru i bibuły – gra planszowa „Żołnierz” wykonana przez pracowników muzeum – gra karciana „Wojskowy Zwierzyniec” (Piotruś) wykonana przez pracowników muzeum – 5 zestawów megapuzzli z serii „Legionowe Twarze Niepodległości” Wstęp: Bezpłatny Zapisy: Brak zapisów.

11.11.2022 (piątek) – 14:00

Oddział przy ulicy Gdańskiej 13

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI: Rodzinne Karaoke Pieśni Patriotycznych.

Zapraszamy na wspólne śpiewanie pieśni, które na przestrzeni lat, w różnych momentach naszej historii, dodawały otuchy, niosły nadzieję, podnosiły morale czy, zwyczajnie, dawały radość i wytchnienie. Wstęp: Bezpłatny Zapisy: Brak zapisów.

Start: 10 listopada 2022 @ 20:00
End: 11 listopada 2022 @ 15:30